Zaproszenia ślubne i wybór producenta

Cześć! Dzisiaj chciałabym zwrócić Waszą uwagę na temat papierów, które spotkacie w czasie wyboru zaproszeń. Jak się pewnie domyślacie, papierów i kartonów ozdobnych, które stosowane są w produkcji

zaproszeń jest cała masa. Wybór materiału z jakiego zostaną wykonane Wasze zaproszenia jest rzeczą wręcz równie istotną, co motywy graficzne umieszczane na zaproszeniach. Papier, podobnie jak całość grafik znajdujących się na zaproszeniach ma swój charakter i nawet jeśli ładnie wygląda wykorzystany w jednym wzorze, to nie oznacza to, że będzie on również panaceum na udane zaproszenia każdego rodzaju.Jak to więc jest z papierami zaproszeń ślubnych? Część firm zajmujących się produkcją zaproszeń oferuje bardzo fajne rozwiązanie polegające na tym, że zamawiający ich produkty Klient, ma możliwość wyboru spośród kilku rodzajów papierów przy każdym modelu zaproszenia. Jest to super sprawa, gdyż skoro producent zaprojektował zaproszenia, to z pewnością, jako znawca tematu, dobrał papiery w taki sposób, żeby efekt końcowy był możliwie najlepszy. Taka praktyka spotykana jest u najlepszych producentów, lecz niestety u tych mniej profesjonalnych, lub tych, którzy niewiele wiedzą o dobrym smaku i stylu, wygląda to zupełnie inaczej. Kiepscy producenci dają wybór papierów, który jest praktycznie nieograniczony, a w gronie opcji ok 80% nie nadaje się do zastosowania do danego wzoru.

Jak więc poradzić sobie z wyborem i jak dokonać najlepszego wyboru zaproszeń zarówno pod względem projektów jak i odpowiedniego doboru papierów? Najprościej będzie powiedzieć, że należy unikać producentów, którzy zaliczają się do tych gorszych… Skoro poszukujesz zaproszeń i chcesz je u kogoś kupić, to oczekujesz, że będą one zaprojektowane i wykonane przez profesjonalistów, którzy znają się na temacie i rozsądnym jest zdać się na doświadczenie takich właśnie firm. Wybór profesjonalnej firmy uchroni Cię również przed nieprofesjonalną obsługą oraz kiepskiej jakości drukiem, więc czasem lepiej jest wydać troszeczkę więcej i skorzystać z usług najlepszych firm.

Jak odróżnić firmę dobrą od kiepskiej? W pierwszej kolejności zdecydowanie skup się na tym co Ci się podoba. Jeśli znajdziesz model zaproszenia, który potencjalnie sprawdzi się w oprawie Twojego ślubu, to już będzie to połową sukcesu 🙂 Następnie oceń czy strona na jakiej znalazłaś dany model wygląda profesjonalnie. Wydaje się to być mało sensowne dla kogoś kto nie ma styczności ze sprzedażą, ale ci producenci, którzy dbają o swoją renomę nie pozwolą sobie na kiepską prezentacją produktów.

Nie dziw mi się zbytnio, że tak mocno łączę kwestie jakości producenta z tematem papierów, bo faktycznie jest to nierozerwalnie ze sobą połączone. Mnogość papierów sprawia, że mogą one bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd zaproszeń ślubnych, ale również mogą wszystko zrujnować – wszystko zależy od doboru papieru do konkretnego projektu.

Dodaj komentarz